Utflykt söndag 18 juni 11.00

Friluftsgudstjänst och sommarutflykt.
Vi gör en utflykt till Klubbensborg i Mälarhöjden och firar gudstjänst i det fria. Vid regn finns ett tält vi får lov att disponera. OBS! Vi samlas vid Ekensbergskyrkan kl 10.00 och åker gemensamt i bilar och/eller med kommunala transportmedel. Den som väljer att själv ta sig till Klubbensborg gör det. Adressen är Klubbensborgsvägen 27. T-bana Mälarhöjden. Vi hjälps åt så att alla kan komma med. Anmäl dig till Liselott Björk om du har plats i din bil eller önskar samåka i bil med någon. Har du frågor eller behöver vägbeskrivning, hör av dig till liselott.bjork@ekensbergskyrkan.se Efter gudstjänsten finns det möjlighet att köpa smörgås och fika i caféet Uddvillan. Om du vill går det bra att ta med egen matsäck, och vi sitter tillsammans precis som vi brukar göra vid kyrkfikat i Eken.

Foto: Catharina Condrò Lindgren